O Nas

Stowarzyszenie Akademia Sportu Fenomen Leśnica to nowy pomysł kilku pasjonatów piłki nożnej i w ogóle sportu. Stworzyliśmy lokalną Akademię Sportu skupioną głównie na piłce nożnej.  Jesteśmy jedyną Akademią piłkarską we Wrocławiu, która prowadzi zajęcia piłkarskie jedynie w Leśnicy.

Mamy kilkunastoletnie doświadczenie pracy trenerskiej, znamy ten rejon (sam od urodzenia jestem „Leśniczaninem”). Obecnie uczę wychowania fizycznego w SP 51, żona pracuje jako pomoc nauczyciela w szkole w Lutyni, wielu trenerów to nauczyciele wychowania fizycznego, z licencajmi UEFA C oraz UEFA B.

Naszym celem jest zrzeszenie dzieci i młodzieży z Leśnicy i okolic. Pragniemy zarazić ich pasją do aktywności fizycznej. Chcemy wyróżnić się przede wszystkim jakością i profesjonalizmem. Stawiamy na każde dziecko, nie będziemy tworzyć 20-30 osobowych grup, które prowadzi jeden trener. Mamy maksymalnie 20 dzieci w zespole, które prowadzi 2 trenerów. Stworzyliśmy plan szkolenia od 5 do 14 roku życia, który cały czas ewoluuje, tak samo jak piłka nożna. To podstawa szkolenia młodych adeptów, a tego też brakuje w klubach. Korzystamy z doświadczeń innych klubów takich jak Zagłębie Lubin, Barcelona, Herta Berlin, Benfica Lizbona, Ajax Amsterdam, Sparta Rotterdam. Jak to możliwe? Uczęszczamy na szkolenia, konferencje oraz staże dla trenerów piłki nożnej w całej Polsce oraz poza granicami kraju. 

Nawiązaliśmy współpracę z WKS Śląsk Wrocław dzięki czemu, możemy w każdej chwili dać możliwość uzdolnionym chłopcom oraz dziewczynkom dodatkowego trenowania w Akademii Śląska Wrocław.

Bardzo liczymy na współpracę z całym osiedlem, tj. CK Zamek, Szkołą Podstawową nr 51, Gimnazjum nr 12, jednostką wojskową oraz Radą Osiedla Leśnica. Liczymy, że społeczność w Leśnicy doceni wartość jaką chcemy wnieść w ten rejon i pomoże wspólnie stworzyć lokalną Akademię Sportu.

Popularne