O Nas

Stowarzyszenie Akademia Sportu Fenomen Leśnica to nowy pomysł kilku pasjonatów piłki nożnej i w ogóle sportu. Chcemy stworzyć lokalną Akademię Sportu skupioną głównie na piłce nożnej i gimnastyce korekcyjnej, której w Leśnicy nie ma! Wszystkie młodzieżowe grupy piłkarskie prowadzące zajęcia w naszym rejonie mają swoje główne siedziby w innym rejonie Wrocławia.

Mamy 3 letnie doświadczenie pracy w Leśnicy z inną akademią piłkarską, znamy ten rejon(sam, od urodzenia jestem „Leśniczaninem”). Obecnie uczę wychowania fizycznego w SP 51, żona pracuje jako pomoc nauczyciela w przedszkolu na Stabłowicach, a jeden z trenerów gra w leśnickim „Spartanie Leśnica”.

Naszym celem jest zrzeszenie dzieci i młodzieży z Leśnicy i okolic. Pragniemy zarazić ich pasją do aktywności fizycznej. Chcemy wyróżnić się przede wszystkim jakością i profesjonalizmem. Stawiamy na każde dziecko, nie będziemy tworzyć 30-40 osobowych grup, które prowadzi jeden trener. Planujemy maksymalnie piętnaścioro dzieci w zespole. Poza tym planujemy cyklicznie badać wady postawy dzieci, zapobiegać im, albo je korygować. Stworzyliśmy profesjonalnego plan szkolenia od 5 do 14 roku życia. To podstawa szkolenia młodych adeptów, a tego też brakuje w klubach. Korzystamy z doświadczeń innych klubów takich jak Zagłębie Lubin, Barcelona, Herta Berlin, Sparta Rotterdam. Jak to możliwe? Uczęszczamy na szkolenia i konferencje dla trenerów piłki nożnej w całej Polsce(w tym roku Chorzów i szkolenie z Richardem Grootscholtenem, koordynatorem szkolenia Zagłębia Lubin). Zależy nam na tym, by podstawą kadry trenerskiej był rozwój.

Nawiązaliśmy współpracę z zawodnikiem polskiej Ekstraklasy piłkarskiej (który został patronem naszej Akademii), tak by cały czas być na bieżąco z nowinkami piłkarskimi z najwyższej półki.

Bardzo liczymy na współpracę z całym osiedlem, tj. CK Zamek, Szkołą Podstawową nr 51, Gimnazjum nr 12, jednostką wojskową oraz Radą Osiedla Leśnica. Liczymy, że społeczność w Leśnicy doceni wartość jaką chcemy wnieść w ten rejon i pomoże wspólnie stworzyć lokalną Akademię Sportu.

Popularne